Vytvorenie webovej stránky Košice a jej cena
Vytvorenie webovej stránky je pre mnohé podniky kľúčovou investíciou. Cena vytvorenia webovej stránky v Košiciach sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov. Tento článok vám poskytne návod na pochopenie týchto faktorov a umožní vám lepšie plánovať rozpočet na vytvorenie webovej stránky.

1. Registrovanie doménového mena

Prvým krokom pri vytváraní webovej stránky je získanie doménového mena. Doména alebo doménové meno je adresa vašej webovej stránky na internete. Cena registrácie doménového mena sa môže pohybovať medzi 10 až 60 eur ročne. Niektoré špeciálne domény môžu stáť aj tisíce eur v závislosti od popularity kľúčových slov v doméne.

2. Webhosting

Vaša webová stránka potrebuje miesto, kde bude uložená a kde ju budú môcť navštíviť vaši návštevníci. To sa nazýva webhosting. Cena webhostingu sa môže líšiť od približne 50 eur do 300 eur ročne. Ak má vaša stránka veľa návštevníkov, je lepšie investovať do väčšieho a rýchlejšieho hostingu.

3. Dizajn webovej stránky

Ak máte obmedzený rozpočet, môžete sa rozhodnúť vytvoriť webovú stránku sami pomocou platformy na vytváranie webových stránok. Tieto platformy vám umožnia vytvoriť stránku pomocou jednoduchých funkcií ťahaj a pusti. Cena takéhoto riešenia sa môže pohybovať medzi 50 až 1000 eur ročne.

4. Profesionálni dizajnéri webových stránok

Ak sa rozhodnete, že vytvorenie webovej stránky nie je pre vás, môžete si najať profesionálneho dizajnéra webových stránok. Dizajnéri môžu účtovať na hodinu alebo paušálnu sadzbu za projekt. Cena za tieto služby sa môže líšiť od 30 do 100 eur na hodinu.

5. SSL certifikát

SSL certifikát je digitálny certifikát, ktorý overuje identitu vašej webovej stránky a umožňuje šifrované spojenie. Je to nevyhnutné pre akúkoľvek webovú stránku, ktorá prijíma online platby. Cena za SSL certifikát sa môže pohybovať od zadarmo až po približne 250 eur ročne. Dnes základný SSL certifikát dostanete väčšinou od vášho hostingu zadarmo.

6. Prispôsobenie webu

Každá webová stránka začína s šablónou alebo témou. Šablóna alebo téma vám často poskytne základnú štruktúru stránky, ale budete potrebovať ďalšie prispôsobenie a kódovanie, aby ste stránku prisposobili svojim potrebám. Čím viac prispôsobenia a kódovania je potrebné, tým vyššia bude cena.

7. Vlastné obrázky a grafika

Vlastné obrázky a grafika môžu vašej stránke poskytnúť jedinečný vzhľad. Avšak sofistikované vizuálne efekty často vyžadujú špeciálne nástroje na úpravy a talentovaného grafického dizajnéra. Cena za tieto služby sa bude prirodzene líšiť od vašich požiadaviek. Počítajte tu s minimálnou sumou za pár ikoniek, pozadí, či iných elementov okolo 100 až 200 eur.

8. Vlastné programovanie

Niektoré funkcie na vašej webovej stránke môžu vyžadovať vlastné programovanie. To môže byť časovo náročné a drahé, ale môže poskytnúť vašej stránke funkcionalitu, ktorú by ste inak nemohli dosiahnuť. Tu to taktiež závisí, kto vám to bude kódovať. Dnes už sú k dispozícií aj freelancerské platformy, kde sú programátori z Indie, či Filipín, a ktorí vám to spravia za zlomok ceny, než keby ste sa obrátili na miestneho developera.

9. Počet revízií dizajnu

Počet revízií dizajnu môže tiež ovplyvniť celkovú cenu projektu. Každá revízia dizajnu zvyšuje celkový čas a náklady na projekt.

10. Obsah pre web

Kvalitný obsah je základom každej skvelej webovej stránky. Ak nemáte obsah pre svoju novú stránku, budete ho musieť vytvoriť. Cena za tvorbu obsahu sa môže líšiť v závislosti od množstva a kvality potrebného obsahu. Tu však pamätajte – menej je viac. Dnes už texty na webe nikto nečíta. Naozaj. Pravidlo je – krátko, výstižne, zaujímavo, zábavne.

 

Záver

Vytvorenie webovej stránky v Košiciach je investíciou, ktorá sa vám mnohonásobne vráti. Avšak, je dôležité správne naplánovať svoj rozpočet a zvážiť všetky možné extra náklady.

POĎME DAŤ TVOJEJ PREDSTAVE ŽIVOT

…webstránka, s ktorou vystúpiš z davu.

ĎALŠIE
ČLÁNKY

POVEDZ MI O TVOJOM PROJEKTE

Od nového webu ťa delí len krôčik, a to – kontaktovanie ma.

→ Kliknutím na tlačidlo “Odoslať” súhlasíš so Zásadami spracúvania osobných údajov.